domů ohňostroje

Historie ohňostrojů

Ohňostroje a zábavní pyrotechnika nejsou jen záležitostí několika posledních desítek let, ale mají za sebou možná až nečekaně dlouhou historii...

Historie ohňostroje je spojena s historií černého střelného prachu. Patrně první zmínka je datována na přelom našeho letopočtu, kdy se v Číně používá k lékařským účelům směs ledku a síry, tedy základních substancí černého střelného prachu.

V Čechách se pořádalo nejvíce ohňostrojů patrně za vlády Rudolfa II. Habsburského (1552-1612). Rudolf II., známý též jako "vladař alchymista", shromáždil u svého dvora mnoho alchymistů, vědců, malířů a sochařů z celého světa, kteří, mimo jiné, prováděli chemické pokusy a sestavovali ohňostroje. Známou osobností v tomto oboru byl kupříkladu malíř a sochař Giuseppe Arcimboldo. Ovšem znalost výroby střelného prachu a výroby ohňostrojů se rychle šířila a stejně jako v Číně i zde nemohly ohňostroje chybět u žádné významné události nebo zábavy šlechty.

Ohňostroje na zakázku

Ohňostroje na míru

Ohňostroje na zakázku

Dovolte nám touto cestou Vám nabídnout realizaci ohňostroje při Vámi organizovaných akcích. Ohňostroj Vám můžeme navrhnout přesně dle Vašich představ a finančních možností za velice příznivé ceny.

Vlastníme veškerá povolení k provádění ohňostrojů a zacházení s výbušninami. Odpal ohňostroje je prováděn elektroroznětem v počítačové synchronizaci a špičkovým bezdrátovým odpalovacím zařízením MERLIN, které jsme začali používat jako jedni z prvních v České republice. Díky několika počítačům, které řídí celý ohňostroj je ve spojení s hudbou nezapomenutelným zážitkem pro diváky.

Naším největším úspěchem v roce 2008 byla účast na festivalu ohňostrojů v Plzni, kde jsme získali 1. místo za náš soutěžní ohňostroj. Pyrotechnické předměty používané naší firmou při ohňostroji jsou certifikovány Úřadem pro zkoušení zbraní a střeliva v Praze.

Vzhledem k tomu,že máme obchodní zastoupení největšího dovozce pyrotechniky do České republiky (PYROMORAVIA, s.r.o., Ostrava) a provádíme velkoobchodní prodej, můžeme Vám nabídnout velice zajímavou cenu.

Pokud budete mít zájem o naše služby můžeme Vám zaslat na vyžádání DVD se záznamem ohňostroje, který jsme stříleli 4. 10. 2008 na 15. Svatohubertských slavnostech na Kuksu, za účasti čelných představitelů našeho státu.

Technologie odpalu ohňostroje

Již od svého vzniku se naše firma orientovala na zařízení, které je špičkou v našem oboru. Přes velmi krátké období začátku 90.let jsme používali různé modifikace tlačítkových odpalovacích zařízení.

Byli jsme vůbec jako jedni z prvních v České republice, kteří začalo používat bezdrátové odpalovací zařízení.

A protože jsme ryze česká firma, vybrali jsme si po dlouholeté spolupráci s firmou MERLIN Electronic Ltd. jejich špičkové zařízení, které se vyváží do celého světa. Odpalovací moduly MerlinFire II , MerlinFire III a Merlin Match patří mezi světovou špičku a naše firma vlastní 15 ks těchto modulů, což je největší a nejmodernější sestava tohoto zařízení v České republice.

Celé zařízení je řízeno PC a připojeným Interface. Celá komunikace probíhá bezdrátově a obousměrně, tzn. že moduly nejen plní příkazy z PC, ale i hlásí splnění úkolu! Samozřejmostí tohoto zařízení je synchronizace s hudbou a její spuštění z odpalovacího programu.

Odpalovací moduly MerlinFire II , MerlinFire III a Merlin Match

Odpalování ohňostrojů Odpalování ohňostrojů Odpalování ohňostrojů Odpalování ohňostrojů Odpalování ohňostrojů Odpalování ohňostrojů Odpalování ohňostrojů Odpalování ohňostrojů

Odpalovací zařízení

Pyrotechnické efekty

KFE 2201

Pyrotechnické efekty

KFE 2204


Pyrotechnické efekty

KFE 2201

Toto je bezdrátové odpalovací zařízení na jeden odpal, které používáme pro speciální pyrotechnické efekty pro filmové a divadelní účely. Je velmi vhodné pro odpal takových efektů, kde hrozí zničení zařízení výbuchem nebo ohněm.

KFE2204

Jednoduché bezdrátové zařízení s částečnou možností programování. Zařízení používáme převážně u rekonstrukcí bitev pořádaných klubem vojenské historie na imitaci výbuchů,zahoření budov, dopady dělostřeleckých granátů a minometných střel. Velice se hodí na imitaci střelby z kulometu či leteckého rychlopalného kanónu.

Přeprava pyrotechniky - Vozidlo ADR

V roce 2011 vzhledem ke stále se zpřísňujícím požadavkům na přepravu a manipulaci se zábavnou a profesionální pyrotechnikou zakoupila naše firma vozidlo Renault Master v provedení EXII a získali jsme Osvědčení o schválení vozidel pro přepravu nebezpečných věcí třídy 1 (výbušné látky) a splnili jsme tím podmínky předepsané Evropskou dohodou o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí (ADR). Již tato skutečnost svědčí o tom, že naše firma dbá především na bezpečnost a dodržování zákonných předpisů České republiky a EU.

Přeprava pyrotechniky - Vozidlo ADR Přeprava pyrotechniky - Vozidlo ADR